The Enid News and Eagle, Enid, OK

November 24, 2007

Honor rolls


Chisholm Elementary School



First nine weeks

Superintendent’s honor roll

First grade - Kiersten Ala, Tyler Barlett, Adrienne Bundy, Annie Caimano, Asher Cho, Kelsie Dent, Kassidy Diel, Malik Halabi, Emily Hall, Katelynn Hill, Bree Kisling, Gage Kuehn, Kaden Marshall, Ashlynn McMahan, Braden Meek, Hensley Miller, Delane Osland, Cody Plymale, Lucy Raynor, Tyler Rich, Dalton Rose, Cameron Rutledge, Garret Salyer, Ethan Shannon, Traber Smithson, Danae Stidham, Lauren Stubbs, Tyrese Travis, Taylor Winters and Jazz Wolfe.

Second grade - Parker Atkinson, Evan Basehart, Natalie Boyd, Hannah Carson, Logan Dillon, Savanna Dockins, Kiersten Edmison, Jodi Fischer, Carlie Fleig, Michael Freeman, Cadence Fromm, Scott Grebe, Hayden Hamil, Thairish Jenkins, Hannah Kvasnicka, Wyatt Nossman, Tyler Pfrehm, Stone Platner, Simon Rendon, Karsten Robinett, Payton Robinett, Karber Sheppard, Mackinzie Simmons, Taylor Sinclair, Dylan Staerkel, Jacob Tarrant, Kadi Webb and Jake Wilcoxen.

Third grade - Lawson Broadbent, Bryson Brown, Tanner Coulson, Ryan Craig, Hayley Echard, Hunter Frank, Sarah Harmon, Kalin Koechel, Cameron Lang, Jevan Overton, Kaylee Petersen, Riley Raynor, Rylan Richter, Colburn Riffel and Brent Tilley.

Fourth grade - Samantha Bouldin, Brenli Brown, Alexa Conroy, Bailey Cross, Brianna Crosswhite, Ryan Durst, Tommy Grebe, Kammi Gruber, Tyler Harmon, Klaire Hopkins, Jordan Kostka, Tabor Kvasnicka, Megan Levendosky, Falon Robinett, Jack Snodgrass, Randy Stultz and Faith Wilson.

Fifth grade - Braden Atkinson, Taggart Brown, Allexus Childs, Bailey Ford, Megan Galusha, Ashlyn Garis, Marquis Jenkins, Kayleigh Locke, Maria Rendon, Bryson Rolfe, Kolby Slater, Shyanne Smith and Christopher Tyson.

 

Principal’s Honor Roll

First grade - Brandon Bellah, Chase Bouldin, Britney Chase, Cameron Hammons, Allison Huffmaster, Daniel Jordahl, Matthew Schultz, Jack Sealy, Colton Williams, Kathryn Leverance, Caleb Buckminster, Ashley Sullivan and Karley Tate.

Second grade - London McKee, Elisabeth Musa, Mason Myers, Isabella Seckman, Braylee Stute, Riley Thompson, Rayann Williams, Megan Butler, Zachary Grimes, Jamal Halabi, Garret Mason, Lawerence Reed, Elijah Soto, Miles Atherton, Leeanna Harris, Cyrus Lee, Grant Parker, Ryan Pickens, Kelsey Ratzlaff, Jesse Doty, Mykelti Wedel, Alexia Winegarden, Reece Moody and Jadon Shaffer.

Third grade-Brandon Coleman, Jessica Curtis, Brock Elmore, Jennifer Hargrave, Sarah Johnson, Kaitlyn Kirkegard, Maci Lareau, Ryan Malaska, Mason McKee, Mikayla Miller, Katlyn Morgan, Brittany Mullins, Lauren Richter, Shealeigh Self, Colton Wichert, Ayden Cockrell, Tyler Hudson, Chandler Meadows, Connor Pasby, Jordan Rolfe, Bailey Bagg, Tanner Charles, Mitchell Lain, Trenton Musa, Emily Swenton, Lauryn Byrum, Briseida Cruz, Robert Trekell, Destiny Whitley, J.D. Benefield, Wesley Garretson, Kaitlynn Butler and Jacob Traynor.

Fourth grade - Logan Amsler, Eliza Fike, Brannda Hammons, Carley King, Layne Kisling, MacKenzie Lawson, Sydney Riffel, Ryan Tom, Dylan Chahal, Collin Fletcher, Avery Grimes, Makenzie Jones, Megan Langton, Charlsea Reed, Blaine Zander, Jonathan Alexander, Courtney Copeland, Tyson Fromm, Ryleigh Glenn, Karington Johnson, Janey Quindt, Macy Shannon, Kasandra Winegarden, Austin Carrington, Casey Grothe, Dayton McKee and Hannah White.

Fifth grade - Brooklyn Caimano, Ashley Carter, Avery Cockrell, J.D. Doty, Taylor Murray, Jarod Winters, Kaci McCary, Hal Oberlender, Katie Rogers, Caitlyn Castle, Colton Johnson, Michael Ott, Ryan Turpin, Kayla Wright, Skyler Bartel, Chaney Bueno Alexander, Summerlyn Heard, Amanda Jantz, Faith Mirelez, Shane Waggoner, Karsten Brady, Cassie George, Justin Pfrehm, Zachery Hill, Logan Stute and Matthew Basehart.