The Enid News and Eagle, Enid, OK

Local and State News

May 4, 2014

Tri-State Results: Thursday, May 1

ENID, Okla. — Following are results for northwest Oklahoma students from Thursday’s competitions at the 82nd annual Tri-State Music Festival.

Pioneer High School, Concert Band, I

Kremlin-Hillsdale High School, Concert Band, I

Oklahoma Bible Academy High School, Concert Band, I

Deer Creek-Lamont High School, Concert Band B, I

Burlington High School, Concert Band B, II

Pond Creek-Hunter High School, Concert Band B, I

Ringwood High School, Concert Band, I

Seiling High School, Concert Band, I

Waukomis High School, Concert Band, I

Kremlin-Hillsdale Middle School, Concert Band, I

Watonga Middle School, Concert Band 8th, I

Watonga Middle School, Concert Band 7th, II

Chamberlain Middle School, Concert Band, II

Watonga Middle School, Concert Band 6th, I

Chamberlain Middle School, Concert Band 8th, I

Watonga Middle School, Concert Band 7-8th, I

Emmanuel Christian Elem, Elementary Show Choir, I

Hillsdale Christian Elementary, Elementary Show Choir, II

Seiling High School, Show Choir, II

Enid, Twirling Academy HS, Katie McGrath, Large Twirling Ensemble, I

Enid, Twirling Academy HS, Bradi Pospisil, Twirling Duet, I

Enid, Twirling Academy HS, Katie McGrath, Twirling, I

Enid, Twirling Academy HS, Amanda Jantz, Twirling, I

Enid, Twirling Academy HS, Katie McGrath Dance, Twirling, I

Enid, Twirling Academy HS, Bethany Johnson, Twirling, I

Enid, Twirling Academy HS, Katie McGrath, Twirling, I

Enid, Twirling Academy HS, Chelsi Mootz, Twirling, I

Enid, Twirling Academy JHS Lauren Teft, Twirling, I

Enid, Twirling Academy JHS Aspen Stephens, Twirling, I

Enid, Twirling Academy JHS Lauren Teft Dance, Twirling, I

Enid, Twirling Academy JHS Natalie Yadon, Twirling, I

Enid, Twirling Academy EL Emma Plae, Twirling, I

Enid, Twirling Academy EL Lauren Teft Small Twirling Ensemble, I

Enid, Twirling Academy EL Chloe Craparotta, Large Twirling Ensemble, I

Enid, Twirling Academy HS, Chelsea Lewis, Twirling, I

Enid, Twirling Academy HS, Adelie Dominic, Twirling, I

Enid, Twirling Academy EL Cashia Herber, Twirling, I

Chisholm Middle School, Viviana Resendiz, Piano, I

Keyboard Creations Piano Studio, Avery Kang, Piano, I

Keyboard Creations Piano Studio, Camden Roberts, Piano, I

Keyboard Creations Piano Studio, Krystal Archer, Piano

Keyboard Creations Piano Studio, Jersey Garrett, Piano, I

Keyboard Creations Piano Studio, Kay Thomas, Piano, I

Tate Studio, MS Kimrey Klamm, Piano, I

Tate Studio, MS Levi LeCrone, Piano, I

Tate Studio, MS Amy Brooks, Piano, I

The Lesson Place, Regan Walker, Piano, I

The Lesson Place, Gracie Nunez, Piano, I

The Lesson Place, Johnathan Bergner, Piano, I

The Lesson Place, Jacob Handing, Piano, I

The Lesson Place, Alex Mitchell, Piano, I

The Lesson Place, Ashley Handing, Piano, I

Holefelder Piano Studio, MS Kyla Hawks, Piano, I

Holefelder Piano Studio, MS Abigail Lowe, Piano, I

Holefelder Piano Studio, MS Alexis Trany, Piano, I

Holefelder Piano Studio, MS Tatum Witham, Piano, I

Holefelder Piano Studio, MS Hanna Hawk, Piano, I

Holefelder Piano Studio, MS John Long, Piano, I

Waugh Piano Studio, MS Tyler Brown, Piano, I

Waugh Piano Studio, EL Allison Buresh, Piano, I

Waugh Piano Studio, EL Calli Hatfield, Piano, I

Waugh Piano Studio, EL Taylor Heasty, Piano, I

Ann Price Studio, EL Loren Simpson, Piano, I

Ann Price Studio, EL Natalie Dick, Piano, I

Ann Price Studio, EL Andrew Gungoll, Piano, I

Chisholm Elememtary School, Cailey Luskey, Piano, I

Chisholm Elememtary School, Addison Szymanski, Piano, I

Garber High School, Tori Plunkett, Piano, I

Kathryn Pogue Piano Studio, Kindel Roche, Piano, I

Kathryn Pogue Piano Studio, Gavin Godberson, Piano, I

Kathryn Pogue Piano Studio, Harley Roche, Piano, I

Kathryn Pogue Piano Studio, Austin Haley, Piano, I

Kathryn Pogue Piano Studio, Avery Mitchell, Piano, I

Kathryn Pogue Piano Studio, Johnn McCray, Piano, I

Kathryn Pogue Piano Studio, Trevor Hughes, Piano, I

Kathryn Pogue Piano Studio, Kelci Pickering, Piano, I

Kathryn Pogue Piano Studio, Jill Scott, Piano, I

Kathryn Pogue Piano Studio, Lilyan Blakey, Piano, I

Kathryn Pogue Piano Studio, Rylee Hughes, Piano, I

Kathryn Pogue Piano Studio, Megan Pickering, Piano, I

Kathryn Pogue Piano Studio, Leah Brown, Piano, I

Kathryn Pogue Piano Studio, Kurt Sewell, Piano, I

Kathryn Pogue Piano Studio, Jenna Scott, Piano, I

Kathryn Pogue Piano Studio, William/Kindel Roche, Piano, II

Wolever Studio, Ben Wheeler, Piano, I

Wolever Studio, Cody Higbee, Piano, I

Wolever Studio, Brian Higbee, Piano, I

Wolever Studio, Beau Lamoreaux, Piano, I

Wolever Studio, Jadyn Haley, Piano, I

Wolever Studio, Hudson Painter, Piano, I

Wolever Studio, Rylie Leach, Piano, I

Wolever Studio, Abreham Redd, Piano, I

Wolever Studio, Kalee Bragg, Piano, I

Wolever Studio, Bruce Lamoreauk, Piano, I

Wolever Studio, Nicole Anderson, Piano, I

Wolever Studio, Aaron Redd, Piano, I

Wolever Studio, Josh Redd, Piano, I

Wolever Studio, Nathen Sargent, Piano, I

Hoover Elementary School, Tamira Lewis, Piano, II

Hoover Elementary School, Lanie Goins, Piano, II

Hoover Elementary School, Kelsie Teply, Piano, I

Hoover Elementary School, Carissa Carr, Piano, I

Hoover Elementary School, Holt Kelly, Piano, I

Semrad Studio, HS Buddy Pickle, Piano, II

Semrad Studio, HS Dylan Hancock, Piano, II

Semrad Studio, MS Jordan Hancock, Piano, I

Semrad Studio, MS Elizabeth Nylander, Piano, II

Semrad Studio, MS Callie Seiger, Piano, I

Semrad Studio, MS Jaden Allen, Piano, I

St. Joseph’s Catholic Elementary School, Heath Kelly, Piano, I

Chisholm High School, Brent Tilley, Piano, I

Chisholm High School, Bree Kisling, Piano, I

Chisholm Middle School, Bailey Hardaway, Piano, II

Kremlin-Hillsdale Middle School, Maddy Gray, Piano, I

Kremlin-Hillsdale Middle School, Alice Keithly, Piano, I

Waugh Piano Studio, HS Callie Bannister, Piano, II

Waugh Piano Studio, HS Teagan Buchar, Piano, II

Waugh Piano Studio, MS Braiden Buresh, Piano, I

Waugh Piano Studio, MS Ellie Buresh, Piano, II

Kathryn Pogue Piano Studio, William Roche, Piano, I

Kathryn Pogue Piano Studio, Johnna Scott, Piano, I

Kathryn Pogue Piano Studio, Cassidy Beck, Piano, I

Kathryn Pogue Piano Studio, Jackson Loumis, Piano, II

Fairview High School, Will Church, Piano, I

Okeene High School, Kayla Fast, Piano, II

The Lesson Place, Anna Mitchell, Piano, I

Tate Studio, MS Joseph Parks, Piano, II

Tate Studio, MS Daniel Cho, Piano, II

Tate Studio, MS Audry Jacks, Piano, I

The Lesson Place, Kylee Olson, Piano, I

Wolever Studio, Luke Wheeler, Piano, I

Oklahoma Bible Academy Middle School, Elah Alcuitas, Piano, I

Semrad Studio, EL Katheryn Selby, Girls High Voice, I

Oklahoma Bible Academy Middle School, Ashton Davis, Girls High Voice, I

Oklahoma Bible Academy Middle School, Sage Kroeker, Girls High Voice, I

Oklahoma Bible Academy Middle School, Montell Meyer, Boys Unchanged Voice, I

Oklahoma Bible Academy Middle School, Jayden Dillon, Girls Low Voice, I

Oklahoma Bible Academy Middle School, Taryn Roberts, Girls Low Voice, I

Oklahoma Bible Academy Middle School, Sage Kroeker, Large Treble, I

Oklahoma Bible Academy Middle School, Ashton Davis, Large Mixed, I

Chisholm Middle School, Bree Kisling, Girls Low Voice, I

Chisholm High School, Lyndi Fielder, Soprano, I

Chisholm High School, Brittany Blundell, Alto, I

Chisholm High School, Elijah Travis, Baritone, I

Chisholm High School, Shelby Treble Duet, I

Burlington Middle School, Anthony Clark, Boys Changed Low Voice, I

Burlington Middle School, Collin Botta, Boys Changed Low Voice, II

Burlington Middle School, Abi Trujullo, Girls High Voice, II

Burlington Middle School, Brenner Clark, Boys Unchanged Voice, I

Burlington Middle School, Anthony Clark, Large Mixed, II

Burlington High School, Lauren Harms, Soprano, II

Burlington High School, Carter Stewart, Tenor, II

Burlington High School, Marshall Burnet, Baritone, II

Burlington High School, Heather Armbruster Treble Quartet, II

Burlington High School, Jacobi Cox, Tenor, II, I

Burlington High School, Marshal Burnet, Large, Tenor Bass, II

Burlington High School, Carter Stewart, Large Mixed, I

Cherokee High School, Dakota Yandlr, Mezzo-Soprano, II

Cherokee High School, Cherokee HS Mixed, Large Mixed, II, I

Cherokee Middle School, Cherokee JH Mixed, Large Mixed, II

Cherokee Middle School, Cherokee JH Treble, Large Treble, II

Okeene Elementary School, Maggie Halverson, Girls High Voice, I

Ringwood High School, James Hill, Alto, II

Ringwood High School, Kelsey Conaway, Alto, II

Ringwood Middle School, Sydney Endsley, Alto, II

Seiling High School, Seiling hs girls, Large Treble, I

Seiling High School, Gore Duet Treble Duet, I

Seiling High School, Darci Sander, Alto, I

Seiling High School, Kayla Gore, Alto, I

Seiling High School, Rachel Coons, Mezzo-Soprano, II

Seiling High School, Cortney Everett, Mezzo-Soprano, I

Seiling High School, Kaci Livingston, Alto, I

Pond Creek-Hunter High School, Summer Herrera, Soprano, I

Pond Creek-Hunter High School, Ashlynn Armstrong, Soprano, I

Pond Creek-Hunter High School, Jaicee Stinson, Soprano, I

Pond Creek-Hunter High School, Samantha Farrow, Large Mixed, II

Mooreland High School,, Large Mixed Ensemble, II

Mooreland High School, Courtney Adams, Soprano, I

Mooreland High School, Rebeka Jones, Soprano, I

Mooreland High School, Conley Adams, Baritone, I

Mooreland High School, Corby Covalt, Baritone, II

Mooreland High School, Gunner Taylor, Baritone, II

Mooreland Middle School, Causee Trio Treble Trio, I

Mooreland Middle School, Liz Causee, Soprano, I

Mooreland Middle School, Makenzie Cox, Soprano, I

Mooreland Middle School, Tala Gillenwaters, Soprano, II

Mooreland Middle School, Kimber McNaught, Soprano, I

Mooreland Middle School, Jerika Whisennand, Soprano, II

Emerson Middle, Shyann Cook Treble Duet, III

Emerson Middle, Leanna Harris, Girls High Voice, II

Chisholm High School, Amanda Jantz, C Flute, I

Chisholm High School, Mei Stonw, C Flute, I

Chisholm High School, Sara Salladay, C Flute, II

Chisholm High School, Hanna Richter, Bb Clarinet, II

Chisholm High School, Brianna Chesson, C Flute, I

Chisholm High School, Layne Kisling, Cornet-Trumpet, III

Chisholm High School, Kayleigh Stallcup, Baritone/Euphonium, II

Chisholm Middle School, Sydney Ochs, C Flute, I

Chisholm Middle School, Bree Kisling, C Flute, I

Chisholm Middle School, Mykelti Wedel, Bb Clarinet, II

Chisholm Middle School, Emily Hall, Cornet-Trumpet, I

Chisholm Middle School, LeAnna Burge, Cornet-Trumpet, I

Chisholm Middle School, Carleigh Stallcup, French Horn, I

Chisholm Middle School, Taylor White, Alto Saxophone, I

Sharon-Mutual High School, Harrid Halley, Woodwind Duet, I

Burlington Middle School, Brenner Clark, Alto Saxophone, I

Burlington High School, Keyra Clark, C Flute, I

Burlington High School, Lexi Clark, Bb Clarinet, I

Drummond Middle School, Will Wallace, C Flute, I

Pioneer Pleasant Vale Middle Ward Henneke, Woodwind Duet, I

Okeene Middle School, Anna Lee, Bb Clarinet, I

Chisholm High School, Kayleigh Ashley Brass Quartet, I

Chisholm High School, Shelby Klaine, Woodwind Duet, I

Chisholm High School, Ethan Brass,Duet, II

Chisholm High School, Sydney Alexa, Woodwind Duet, I

Chisholm High School, Brittany, Woodwind Duet, I

Chisholm High School, Brittany Kyle, Woodwind Trio, I

Chisholm High School, Hanna Aria, Woodwind Duet, I

Chisholm High School, Mei Amanda, Woodwind Duet, I

Chisholm High School, Katie, Woodwind Duet, III

Garber High School, Tori Plunkett, Oboe, I

Cimarron High School, Hannah Poage, C Flute, I

Covington Douglas Elementary School, Anna Thorp, Woodwind Duet, I

Covington Douglas Elementary School, Hunter Kegin, Tenor Saxophone, I

Okeene High School, Caitlyn Manley, Woodwind Quartet, I

Okeene High School, Caitlyn Manley, Woodwind Duet, I

Okeene High School, Samantha Lamb, Alto Saxophone, I

Okeene High School, Caitlyn Manley, Bb Clarinet, I

Okeene Middle School, Denise Aldrich, Woodwind Duet, I

Okeene Middle School, Kaylee Blessing, Woodwind Trio, I

Okeene Middle School, Denise Aldrich, C Flute, I

Okeene Middle School, Nolan Rackley, Alto Saxophone, I

Okeene Elementary School, Kenzie Doane, Bb Clarinet, I

Okeene Elementary School, Jaycee Taylor, Bb Clarinet, I

Okeene High School, Stephanie, Bb Clarinet, I

Okeene Elementary School, Jaycee, Kenzie, Woodwind Duet, I

Okeene Elementary School, Kaley, Harley, Woodwind Duet, I

Okeene Elementary School, Katie, Stephanee, Woodwind Duet, I

Okeene Elementary School, Kacee, Allison, Woodwind Duet, II

Okeene Elementary School, Casi, Anna, Woodwind Duet, I

Chisholm Middle School, Bree Sydney, Woodwind Duet, I

Chisholm Middle School, Grace Samantha, Woodwind Trio, I

Chisholm Middle School, Hayden Kaitlin, Woodwind Quintet, I

Chisholm Middle School, Deklin Mason,Brass Quartet, I

Oklahoma Bible Academy Middle School, Mary Gingoll, Woodwind Duet, I

Oklahoma Bible Academy Middle School, Katryn Kroeker, Woodwind Duet, I

Waller Middle School, Daniel Cho, Oboe, I

Waller Middle School, Carol Jarrett, Bb Clarinet, I

Waller Middle School, Carol Jarrett, Woodwind Quartet, I

Waller Middle School, Allie Barron, Woodwind Trio, I

Kathryn Pogue Piano Studio, Harley Roche, C Flute 1, I

Kathryn Pogue Piano Studio, Kindel Roche, Bb Clarinet 1, I

Pond Creek-Hunter High School, Ashley Dillon, C Flute, I

Mooreland High School, Silvia Sutton, C Flute, I

Mooreland High School, Jozie Kizer, Alto Saxophone, I

Mooreland High School, Hayes Maher Tenor Saxophone, I

Mooreland Middle School, Ashlee, C Flute, I

Mooreland Middle School, Adriana Meliza, C Flute, I

Mooreland Middle School, Liz Causee, Bb Clarinet, I

Mooreland Middle School, Jon Marker, Bb Clarinet, I

Mooreland Middle School, Collin Curry, Alto Saxophone, I

Mooreland Middle School, BriAnne Green, Alto Saxophone, I

Ringwood High School, Nataly Trejo, C Flute, I

Ringwood Middle School, Phoebe Joseph, Woodwind Duet 2, I

Ringwood Middle School, Kynsie Wallace, C Flute, I

Ringwood Middle School, Phoebe Joseph, C Flute, I

Ringwood Middle School, Brylee Burnett, Bb Clarinet, I

Ringwood Middle School, Josh Davidson, Alto Saxophone, I

Waukomis Middle School, Susannah Waide, Woodwind Duet, I

Waukomis Middle School, Sophie Newman, Woodwind Duet, III

Waukomis Middle School, Katlyn Metcalf, Woodwind Duet, II

Waukomis Middle School, Brynlee Cue, Woodwind Trio, I

Waukomis Middle School, Celeste Kirkhart, C Flute, I

Waukomis Middle School, Katlyn Metcalf, C Flute, I

Waukomis Middle School, Cloe Bisig, Bb Clarinet, II

Waukomis Middle School, Bailey Sutherlin, Alto Saxophone, III

Waukomis Middle School, Zoie Prince, Bb Clarinet, II

Waukomis Middle School, Breanna Trammell, Bb Clarinet, I

Waukomis Middle School, Susannah Waide, Bb Clarinet, I

Waukomis Middle School, Ariana Gonzalez, Bb Clarinet, I

Waukomis Middle School, Brie Pace, Bb Clarinet, I

Waukomis Elementary School, Danica Jordan, C Flute, II

Waukomis Elementary School, Makaley Waide, C Flute, III

Waukomis Elementary School, Bella Erford, Bb Clarinet, I

Waukomis Elementary School, Kenna Harmon, Woodwind Trio, II

Waukomis Elementary School, Scout Parker, Woodwind Trio, III

Waukomis Elementary School, Alyssa Wade, Woodwind Trio, III

Waukomis Elementary School, Dani Jordan, Woodwind Duet, II

Waukomis Elementary School, Bella Erford, Woodwind Duet, II

Waukomis Elementary School, Kenna Harmon, Woodwind Duet, III

Waukomis Elementary School, Scout Parker, Woodwind Duet, III

Waukomis Middle School, Cloe Bisig, Woodwind Duet, III

Waukomis Middle School, Lilly Myer, Woodwind Duet, I

Waukomis Middle School, Laney Wardrop, Woodwind Duet, II

Waukomis High School, Natalie Tolle, C Flute, I

Garber High School, Chandler Eagleman, Brass Duet, II

Covington Douglas Elementary School, Luke Wicker, Brass Duet, II

Covington Douglas Elementary School, Lane Loesch, Baritone/Euphonium, I

Covington Douglas Elementary School, Adam Harak, Baritone/Euphonium, II

Cherokee High School, Casey Klick, Trombone, I

Cimarron High School, Brendon Cross,Trombone, I

Okeene High School, Isaac Seelke, Baritone/Euphonium, I

Okeene Middle School, Alex Winter, Brass Duet, II

Okeene Middle School, Makenzie Caddick, French Horn, I

Okeene Elementary School, Celsa, Brooklyn, Mixed, I

Okeene Elementary School, Kacee, Payden, Mixed, I

Okeene Elementary School, Bryson, Kelsee, Brass Duet, II

Okeene Elementary School, Maleah, Anna, Mixed, I

Kathryn Pogue Piano Studio, William Roche, Cornet-Trumpet 1, II

Kathryn Pogue Piano Studio, Johnn McCray, Baritone/Euphonium 1, I

Pond Creek-Hunter High School, Karington Johnson, Cornet-Trumpet, I

Pond Creek-Hunter High School, Heather Holden Trombone, I

Pond Creek-Hunter High School, Trevian Semrad,Bass (Tuba), II

Medford High School, John Griffith, Brass Duet, III

Deer Creek-Lamont Middle School, Emily Breedlove, Treble Duet, I

Deer Creek-Lamont Middle School, Caroline Muegge, Girls Low Voice, I

Deer Creek-Lamont Middle School, Lauren Tefft, Girls High Voice, I

Deer Creek-Lamont Middle School, Reed Reynolds, Boys Changed Low Voice, I

Deer Creek-Lamont Middle School, Taylor Tingley, Girls Low Voice, II

Deer Creek-Lamont Middle School, Emily Breedlove, Girls High Voice, I

Deer Creek-Lamont High School, Hollie Snow, Mezzo-Soprano, I

Deer Creek-Lamont High School, Cassie Smith Soprano, I

Deer Creek-Lamont High School, Abigail Webster Soprano, I

Deer Creek-Lamont High School, Dylan Dobson Baritone, I

Deer Creek-Lamont Middle School, Breagan Tebow, Boys Changed Low Voice, I

Garber High School, Tori Pluckett, Soprano, I

Garber High School, Brittney Buckendorf, Soprano, I

Medford High School, Lexie Wilson, Soprano B, II

Medford High School, Kaitlyn Rilian, Soprano B, II

Waukomis High School, Christian Grant, Brass Duet, I

Waukomis Middle School, Grant Parker, Mixed, I

Waukomis Middle School, Brooklyn Owens, Mixed, I

Waukomis Middle School, Brooklyn Owens, Mixed, II

Waukomis Middle School, Carson Wilson, Brass Duet, II

Waukomis Middle School, Kayla, Ingram, Mixed, II

Waukomis Middle School, Kayla, Ingram, Cornet-Trumpet, I

Waukomis Middle School, Isaac Pardo, Cornet-Trumpet, II

Waukomis Middle School, Grant Parker Bass (Tuba), II

Waukomis Elementary School, Rebekah Skoda, Cornet-Trumpet, I

Waukomis Elementary School, Teagan Patton, Mixed, II

Waukomis Elementary School, Rebekah Skoda, Brass Duet, I

Waukomis Elementary School, Wyatt Felber, Mixed, I

Waukomis Elementary School, Braden Heisler, Brass Duet, I

Waukomis Elementary School, Cooper Weiden, Mixed, I

Oklahoma Bible Academy Middle School, Jarred Goldman, Brass Duet, II

Oklahoma Bible Academy Middle School, Alexis Goben, Brass Trio, I

Oklahoma Bible Academy Middle School, Owen Runco, Brass Trio, I

Oklahoma Bible Academy Middle School, Luke Wells, Brass Quartet, I

Oklahoma Bible Academy Middle School, Sara Reilly, Mixed, I

Oklahoma Bible Academy Middle School, Luke Wells, Bass (Tuba), I

Waller Middle School, Joesph Park, Cornet-Trumpet, I

Waller Middle School, Daylon Berry, Brass Duet, I

Waller Middle School, McKenna Chatterji, Mixed, I

Mooreland High School, Mooreland, Large Mixed 11I

Mooreland High School, Carlie Murley, Cornet-Trumpet, I

Mooreland Middle School, Jane Curry, Cornet-Trumpet, I

Mooreland Middle School, Madelene Eilers, Cornet-Trumpet, I

Mooreland Middle School, Brittain Ellison, Baritone/Euphonium, I

Ringwood Middle School, Emma Ratzlaff, French Horn, I

Ringwood High School, Brooke Burnett, Cornet-Trumpet, I

Pioneer Pleasant Vale High School, Concert Band, I

Kremlin-Hillsdale High School, Concert Band, I

Oklahoma Bible Academy High School, Concert Band, I

Deer Creek-Lamont High School, Concert Band, I

Burlington High School, Concert Band,, II

Pond Creek-Hunter High School, Concert Band, I

Ringwood High School, Concert Band, I

Seiling High School, Concert Band, I

Waukomis High School, Concert Band, I

Kremlin-Hillsdale Middle School, Concert Band, I

Watonga Middle School, Concert Band 8th, I

Watonga Middle School, Concert Band 7th,, II

Chamberlain Middle School, Concert Band,, II

Watonga Middle School, Concert Band 6th, I

Chamberlain Middle School, Concert Band 8, I

Watonga Middle School, Concert Band 7-8th, I

Sharon-Mutual High School, Bashana, Mixed Quintet, I

Sharon-Mutual High School, Haley Gregory, Mezzo-Soprano, I

Sharon-Mutual High School, Victor Van Herreweghe Tenor, I

Sharon-Mutual High School, Olivia Little, Soprano, I

Sharon-Mutual High School, Serle Taylor, Baritone, I

Sharon-Mutual High School, Andi Hopper, Soprano, I

Sharon-Mutual High School, Taylor Stoll, Soprano, I

Sharon-Mutual High School, Kylee Elwood, Alto, I

Sharon-Mutual High School, Morgan Phillips, Soprano, I

Sharon-Mutual High School, Madison Turnur, Soprano, I

Sharon-Mutual High School, Shea Stocking, Soprano, I

Sharon-Mutual High School, Abbie Long, Soprano, I

Sharon-Mutual High School, Tiffany Heatnole, Soprano, I

Sharon-Mutual High School, Tanner Engel, Tenor, I

Sharon-Mutual Junior High School, Jh Sextet, Large Treble, I

Sharon-Mutual Junior High School, Emmy Thompson, Girls High Voice, I

Sharon-Mutual Junior High School, Seth Mann, Boys Changed High Voice, I

Sharon-Mutual Junior High School, Stephanie Heatnole, Girls High Voice, I

Sharon-Mutual Junior High School, Kadie Henderson, Girls High Voice, I

Sharon-Mutual Junior High School,, Isabel Kimble, Girls High Voice, I

Kingfisher High School, Stephanie Reese, Soprano, I

Kingfisher High School, Caitlynn Niestempski, Soprano, I

Kingfisher High School, Sable Terrell, Alto, I

Kingfisher High School, Cassidy Adams, Soprano, I

Kingfisher High School, Reese Turner, Treble Duet, I

Kingfisher High School, Women, Large Treble, I

Kingfisher Middle School, Honor Choir, Large Treble, I

Kingfisher Middle School, A Capella, Large Treble, I

Kingfisher Middle School, Large Treble, I

Kingfisher Middle School, Madison McKesson, Girls High Voice, I

Kingfisher Middle School, MacKenzie Holmes, Girls High Voice, I

Kingfisher Middle School, Riley Noble, Girls High Voice, I

Oklahoma Bible Academy Middle School, Hana Trammel, Snare Drum,, II

Waukomis Middle School, Kean Eck, Snare Drum,, II

Covington Douglas Elementary School, Luke Wicker, Snare Drum, I

Okeene High School, Savannah Lamb, Snare Drum,, II

Cherokee High School, Cherokee, Percussion Ensemble, I

Okeene Middle School, Taylor Biggs, Snare Drum, II

Okeene Elementary School, Deacon Grubbs, Snare Drum, I

Okeene Elementary School, Israel Schroeder, Snare Drum, II

Okeene Middle School, Joshua Cayot, Snare Drum, I

Okeene Elementary School, Erik, Russell, Percussion Ensemble, I

Chisholm Middle School, Reina Stone, Snare Drum, I

Chisholm Middle School, Reina Stone, Xylophone, I

Chisholm High School, Micheal Freemon, Snare Drum, I

Okeene Elementary School, Brooklyn Osterhout, Violin, I

1
Text Only
Local and State News
News Photos


Enid News & Eagle photos taken throughout February 2014. Enjoy full-access all ENE photos at http://enidnews.smugmug.com