The Enid News and Eagle, Enid, OK

Daily record

April 14, 2013

Daily Record for 4-15-2013

(Continued)

ENID, Okla. —

MUNICIPAL COURT

Seat bealt ordinance, $20

• Brent David Andersen, Enid; Jeffrey Hunter Arnold, Enid; Jeffrey Hunter Arnold, Enid; Lauren Elizabeth Barker, Enid; Sabrah Shaye Bierig, Garber; Timothy Lee Broomfield, Waukomis; Denzele Burton, Enid; Kalee L. Childs, Enid; Cierra Ranea Cofer, Enid; Thomas Shaw Culbertson, Covington; Anthony Fears, Park Lane, Ill.; Renata Nicole Finley, Enid; Chad C. Forbeck, Enid; Melissa Deann Ford, Enid; Jessica Danell Gray, Ringwood; Jessica Danell Gray, Ringwood; Cathy J. Grim, Enid; Richard E. Gritton, Enid; Walter Howard Hampton, Enid; Anthony Gaige Henry, Enid; Justin Duane Hoeltzel, Enid; Jacob E. Hopkins, Garber; Tiffany Jones, Enid; Zonthomas D. Jones, Enid; Brian Joseph Kellstadt, Fairview; Krystal S. Lemke, Rose Hill, Kan.; Jose H. Lozano, Enid; Somer Nicole Maxwell, Enid; Edmund Boyd J. McCartney, Enid; Stephanie D. McCord, Enid; Debra McGill, Enid; Shad L. Mootz, Enid; Christopher J. Morgan, Enid; Randall Lynn Morisse, Enid; William David Morrow, Enid; Matthew Lois Nelson, Enid; Lindsey Nicole Newland, Blackwell; Harold Ross Parks, Enid; Bruce D. Peat, Fairmont; Joyce Gail Porter, Enid; Walter Kory Ratliff, Enid; Tomas Resendiz Rodriguez, Enid; Raymond Noah Rich Jr., Leeds, Ala.; Corey Wayne Schank, Enid; Morgan Sue Shannon, Enid; John Ernest Skrdla, Medford; Nikki Stonebarger, Enid; Edward Leroy Stout, Enid; Megan Marie Stout, Enid; Roy L. Tucker, Covington; Dustin Ryan Turner, Enid; Dakota Carson Turney, Enid; Rito Villarreal Jr., Enid; Dale Gene West, Enid; Jessica Bailey Williams, Lahoma; Connie J. Willson, Enid; Christopher G. Mathis, Enid.

Speeding, $94

• Staci Michelle Kokojan, Waukomis.

Speeding, $104

• Jose Garcia Aguilar, Dallas, Texas; Elizabeth L. Beaty, Enid; Teresa Jean-Ann Beebe, Enid; Tommy Donn Bell, Enid; Howard D. Blankenship, Red Oak; Gloria Ann Blevins, Enid; Carlos E. Bordier, Stafford, Kan.; Teddy Lee Bottger, Oklahoma City; John Michael Brennan, Enid; Hoyet Lee Brown, Enid; Kaelyn B. Bundy, Waukomis; Adam M. Burkholder, Enid; Joshua L. Buttry, Enid; Gus Camarena-Hernandez, Enid; Jeffrey Tylor Carpenter, Edmond; Russell Lee Carter, Enid; Seth J. Cecil, Enid; Amy Lynn Chapman, Oklahoma City; Lance E. Cochran, Medford; Dillon Joseph Collums, Enid; David Ray Combest, Enid; Randy D. Cooper, Enid; Sharon Kay Craig, Enid; Larry Neil Cribbs, MaComb; Kyle Michael Curran, Carroll, Iowa; Marc Avery Dauteuil, Sumter, S.C.; Joel Segura de Secottier, Enid; Cory Caitlyn Derr, Enid; Jeffrey Charles Dick, Enid; Jill M. Emerson, Oklahoma City; Kevin Scott Fenwick, Enid; Riobyn Marie Fisher, Waukomis; Chandra Rosalie fleming, Enid; Benjamin Swift Giffhorn, Oklahoma City; Gerardo Gil Jr., Enid; Sherri Marie Ginger, Enid; Jorge L. Gonzalez, Enid; Michaell Grethurst, Enid; Robert Tobin B. Gump, Cashin; Rodney Ed Gungoll, Enid; Matthew R. Hankins, Lahoma; Keith Duane Hawkins, Medford; Debra D. Heinson, Meade, Kan.; Eric Tyler Hendrix, Kingfisher; Bret David Henneke, Enid; Roy K. Henslee, Enid; Bobby Ray Hensley, Sallisaw; Steven Ray Hermanski, Enid; Neal Harrison Impson, Hope, Ark.; Edwin Ray James, Tulsa; Jennifer Ann Jackson, Enid; Carol Jeanne Janzen, Enid; Jerry Lee Janzen, Enid; Janis R. Jordahl, Yukon; Benjamin D. Kennedy, Nichols Hills; Jacog Krford, Fayetteville, Ga.; Penny J.  Kerley, Oklahoma City; Tyler Danielle Kuthe, APO; David Gordon Larson, Andover, MN; Brian Lewis Ledgrwood, Stillwater; Christopher Taft Lee, Lamar; Kyeong W. Lee, Enid; Janette R. Lillie, Enid; Joshua Steven Lively, Enid; Christopher G. Mathis, Enid; Christopher G Mathis, Enid; Owen Clark McMillion, Enid; Suzanne Nicole McVicker, Canton; Tiffany Metcalfe, Covington; Mariah Lashay Miller, Enid; Justin Michael Miller, Enid; Michael Cody Miller; Wanette; Helen Veronen Minder, Enid; Susan Holmes Mittasch, Morrison; Michael Jacob Moore, Enid; Marianne Morgan, Edmond; Jake Morrison, Tahlequah; Carolyn Sue Morrissette, Enid; William David Morrow, Enid; Elliot Nelson Muegge, Lamont; Miriam Carlota Murillo, Enid; Nancy Claire Murrow, Enid; Zachary Otis Muzny, Edmond; Charles Thomas Niemeyer, Adair; Michael Nilson, Tyler, Texas; Jason Wade Oblander, Enid; Ralph L. Oller, Enid; Amy E. Orr, Shawnee; Travis Nelson Orr, Enid; Sandra Starr Patocka, Enid; Steven Mark Pettigrew, Oklahoma City; Francisco Robles Pina, Tulsa; Ashley Nichole Pond, Waukomis; David Pryor, Enid; Gearl Wayne Ragsdale, Claremore; Linda Record, Enid; Anna N. Reddick, Enid; Ryan Marshel Richards, Enid; Daniel Nelson Riley, Lindsay, Calif.; Brian Gene Robinson, Ringwood; Donna Rose Ryel, Enid; Deanna Lynn Sampson, Enid; Courtney Elizabeth Sar, Enid; Brandon Michael Sarchet, Andrews, Texas; Dustin R. Schroeder, Enid; Von Lee Schumacher, Enid; Breanna D. Sessions, Enid; Allen Arno Shearon, Enid; Edward John Silva, Hereford, Texas; Lilla R. Skaggs, Enid; Randy Scott Smith, Blanchard; Jeneice Len Snow, Enid; Linda Stringfellow-Holden, Claremore; Jack E. Stuteville, Kingfisher; Jerrica Dawn Tice, Enid; Stephen M. Turner, Bainbridge Island, Wash.; Tracie Renee Vandiver, Garber; Alesia Shar Linda Watkins, Enid; Thomas Edward Williams, Claremore; Russell A. Wilson, Enid; Janell Ann Wofford, Enid; Eder D. Zuloaga Gonzalez, Enid; Korree Alan Marable, Enid; Edmond W. Martin, Wichita, Kan.; Eder D. Zuloaga Gonzalez, Enid.

Speeding, $154

• Kristopher Van Blundell, Marlow; Gerardo Delgado, Pampa, Texas; Nancy Louise Evans, Enid; Frank Martin Dinkler, Oklahoma City; Monty Merlin Gearhart, Enid; Phillip P. Gillham, Cameron; Abby Kay Gilliland, Enid; Christi D. Hawk, Hennessey; Christeena M. Quin Hughes, Shawnee; M. Jimenez de Hernandez, Enid; Randy Jonathan, Enid; Brittny Lene Meier, Enid; Randy A. Melendez, Meno; Ashley Sky Miller, Mustang; Harold W. Montgomery II, Seiling; Cresensio Morales Jr., New Waverly, Texas; John Leroy Nees Jr., Verden; Shawn Marie Nippert, Okeene; Angela D. Payne, Oklahoma City; Jeremy T. Phelps, Enid; Deborah L. President, Enid; Matthew Allen Richardson, Stillwater; Nicholas Chesley Rogrs, Norman; Genoveva Cecil Rodriguez, Enid; Susan Kathleen Sadler, Richardson, Texas; Clinton J. Seaman, Edmond; Regina Sue Sharpton, Perry; Chad Wayne Sager, Crowder; Vicky Diane Tangney, Woodward; Adam C. Wycuff, Enid.

Text Only
Daily record